پوشش نورگیر با ورق پلی کربنات
26
آذر

پوشش نورگیر

4.8/5 - (6 امتیاز)

نورگیر‌های پایه حباب مجموعه ای از پایه ی فایبر گلاس ,حباب اکرلیک و اتصالات مربوط می‌باشد.پایه حباب‌ها در پوشش نورگیر بامها, پاسیوی طبقه اول ورودی‌ها, و … مورد استفاده قرار میگیرد. نورگیرهای پایه حبابی, با قابلیت گذردهی نور و همچنین طرحهای مشجر امکان ایجاد فضای مناسب, برای پاسیو شما را فراهم می‌آورد. از نورگیر‌های حبابی می‌توان در پوشش نورگیر پاسیو، پوشش حیاط خلوت، انواع نورگیر‌های ساختمانی، ساختمانهای مسکونی، رمپ، پارکینگ، پوشش سقف استخر و نورگیر انواع پاساژها و مراکز خرید و… استفاده نمود.

پوشش پاسیو با نورگیر حبابی

نورگیر‌های حبابی شرکت سایه نما از دو قسمت پایه فایبر گلاس و قسمت حبابی که از ورق اکریلیک تایوانی استفاده می‌شود تشکیل شده است. در ساختمانها استفاده از نورگیر حبابی به عنوان سقفی کامل با آب بندی صد در صد جهت پوشش نورگیر می‌توان استفاده کرد. در VOID نورگیر پاساژها و مراکز تجاری نیز می‌توان از  نورگیر حبابی با طراحی سازه ای مناسب در هر دهنه ای استفاده نمود که به دلیل عمر طولانی توصیه می‌شوند. در پوشش استخرهای حیاط و استخر‌های زیر زمینی می‌توان با طراحی مناسب و استفاده از نورگیر حبابی مکانی زیبا ر بدون دید از بیرون در اختیار داشت.

ویدئوی نحوه تشخیص حباب ایرانی از خارجی

قسمت نور دهنده نورگیر حبابی یا همان حباب از رنگهای مختلفی تشکیل شده است که بنا به سلیقه ی مشتری مورد استفاده قرار می‌گیرد. توجه داشته باشیم که این ورق‌ها در ابعاد و اندازه‌های کاملا استاندارد طراحی شده اند که دارای انواع متنوع می‌باشند. نورگیر چهار گوش، یا نورگیر مسطتیلی و یا مربعی در بیش از 10 سایز متفاوت ارائه می‌شود. نوگیر دوجداره نیز برای ساخت نورگیر حبابی یا نورگیر کوپل می‌تواند در تنظیم حرارت داخل و خارج بسیار مفید باشد. بدین صورت که تبادل حرارت داخل و خارج با نورگیر دوجداره به حداقل می‌رسد. که موجب صرفه جویی در مصرف انرژی نیز می‌شود.

پیشنهاد سایه نما به شما: مطالعه مقاله نورگیر حبابی میباشد.

 

پوشش نورگیر-نورگیر حبابی

خواص ورق اکریلیک در نورگیر‌های حبابی :

  •  این ورق‌ها دارای شفافیت بالا تا 92% عبور نور می‌باشد.
  •  مقاومت ضربه ای تا 10 برابر شیشه
  •  مقاومت در برابر اشعه ما ورا بنفش
  •  مقاومت شیمیایی و فیزیکی بالا
  •  مقاومت در برابر زلزله
  •  ضد رطوبت
  •  تنوع بی نظیر رنگ و پایداری طولانی آن

خواص پایه‌های فایبر گلاس:

  •  مقاومت شیمیایی و فیزیکی بالا
  •  مقاومت در برابر زلزله
  •  ضد رطوبت

استفاده از رزین پلی استر و پشم شیشه جهت مفاومت حرارتی و صوتی و…

پوشش نورگیر

2 نکته بسیار مهم در انجام پوشش نورگیر :

در انجام امور پیمانکاری و از جمله اجرای پوشش‌های نورگیر دو روش انتخابی وجود دارد.

1- مراجعه به شرکت‌های معتبر که دارای دفتر دایر، فعالیت قانونی،تشکیلات پاسخگو و سایر مشخصه‌های یک سیستم تعریف شده می‌باشند.

2- مراجعه به اشخاص که احتمالاٌ بصورت سیار فعالیت می‌کنند.

بررسی معایب و مزایای هریک از از موارد فوق نتایج جالبی را در پی دارد که در ذیل می‌آید.

بدیهی است در صورت مراجعه به شرکت‌های معتبر بابات هزینه‌های بالاسری قیمت کار انجام شده اعم از تهیه و اجرای پوشش‌های سبک، پوشش نورگیر‌های ساختمانی و نورگیر‌های حبابی و… افزایش می‌یابد ولی بدلیل پاسخگویی شرکت در قبال کار انجام شده، خدمات پس از فروش، امکان بررسی سوابق شرکت و… حتماٌ این روش توصیه می‌شود. معایب مراجعه به اشخاص جهت امور پیمانکاری بخصوص اجرای پوشش‌های پاسیو و … به شرح ذیل می‌باشد.

• اشخاص معمولاٌ فاقد صلاحیت علمی‌بوده و اکثراٌ برا اساس تجربیات عمل میکنند در این صورت در مواحه با موارد خاص دچار مشکل میشوند.

•  اشخاص معمولاٌ فاقد شماره تلفن ثابت بوده و اکثراٌ با یک شماره تلفن همراه اعتباری فعالیت میکنند که در موارد خاص در دسترس نمیباشند.

•  اشخاص معمولاٌ فاقد پشتوانه مالی بوده و برای اجرای پوشش ‌های نورگیر و… که معمولاٌ رقم آنچنانی ندارند نیز در چند مرحله برای تهیه مصالح پول مطالبه میکنند.

• اشخاص بدلیل عدم پشتیبانی تشکیلاتی و مشغله زیاد اکثراٌ دچار فراموشی هستند و معمولاٌ به توافقات می‌مابین پایبند نیستند.همچنین بدلیل عدم توانائی علمی، از منطق کافی در مباحث بهره مند نمی‌باشند.

پوشش حیاط خلوت با نورگیر حبابی

چه باید کرد؟

بر اساس شرح فوق برای پوشش استخر،پوشش حیاط خلوت و پاسیو (که عده ای به اشتباه پانسیون می‌نویسند)، پوشش پارکینگ و لابی اشخاص در قالب نصاب و .. هرگز توصیه نمی‌شوند.

از طرفی شرکت‌های بزرگ نیز بدلیل هزینه‌های بالاسری کارکنان،اجاره دفتر و…هزینه بالائی را به مشتری تحمیل میکنند.

لذا توصیه ما مراجعه به شرکت‌های کوچک است که ضمن برخورداری از تجربیات و تخصص و تعهد با کاهش هزینه‌های بالاسری قیمت‌های مناسبتری ارائه میدهند و چه انتخابی بهتر از شرکت سایه نما با کوله باری از تجربه.

ویدئویی از پوشش سقف پاسیو طبقه اول با استفاده از نورگیرهای حبابی